Energiatreening

Koht: OLUKORRA TÕTTU veebi teel iseseisvalt treenimiseks Energiamaraton – 1 harjutus päevas!
Kui soovid kutset, palun saada mulle sõbrataotlus FB Mari Ell või kirjuta mari @ vaimustav.ee.
Vaata ka
MATERJALE.
Sihtrühm: iga tasemega meestele, naistele kui ka noortele (alates 16. eluaastast)
Tasu: FB grupp TASUTA
Registreerumine ja individuaalne nõu: mari @ vaimustav.ee või 58 161 279

Mis on ENERGIATREENING?
Energiatreening on KehaMeeleKoolis loodud kompleksne isikliku energia taastamise ja energiamaailmaga tutvumise tund, mille füüsiline harjutustik pärineb korea kaasajastatud joogastiilist Dahn Hak (tõlkes ‘Energia Teadus’). Dahn jooga põhineb omakorda iidsel terviseliikumisel Shin Sun Do, mis tähendab ‘Püha Inimese Tee’ või ‘Inimese Püha Tee’.

Mida tunnis teeme?
– Liikuva taotantsulise treeningu käigus töödeldakse kõiki energiameridiaane, liigeseid ja väikelihaseid ning aktiveeritakse peenveresoonestiku (kapillaaride) tegevus dünaamilisel, lihtsal ja ülimalt efektiivsel moel.
– Tunni jooksul toimub keha energiate puhastumine, kogumine ja suunamine.
– Hingamisharjutused on põimitud sujuvalt liikumiste sisse.
– Suureks energiate mõjutajaks on ka aju hingamine, mille tagavad väga kiired ja mõtteprotsessi peatavad koordinatsioonid.
– Kõige väljakutserohkemad on tavaliselt tunni lõpu poole tehtavad staatilised energia kogumise harjutused.

NB! Oma energiataseme tõusu võib tunda juba peale esimest treeningkorda.

<>

Mari: “Olen energiatreeningu loomisel kasutanud ka oma oskusi tantsupedagoogi ametist, kuid põhiliselt ikka USAs 6 aasta vältel erinevates keskustes omandatud korealiku Dahn Yoga (Hak) praktiku ja assistendi elust. Mind köitis kohe selle joogastiili liikuvus, lihtsus ja toime – energiatreeningu tegin sobivaks euroopalikule kehaehitusele ja iseenda loovale natuurile, mis tahab olla mitmetahuline, värske ning kerge.
Harjutustikus on rohkem kui 100 energiaharjutust, mida kombineerin ja arendan tundide käigus. Mul on võime “lugeda” inimeste pealt, mida nad vajavad, ja koduski saan intuitiivselt informatsiooni uute sobilike harjutuste kohta. Loomulikult jagan tunnis oma teisigi andeid ja teadmisi energiatöö vallas, mis on minu elujoont suunanud juba lapsepõlvest saadik.”

Energiatreening Tartu Loodusmaja pargis. Erakogu.

 

Mis on KUMMARDUSTREENING?
Kummardustreening on energiatreeningu osa – üks dünaamilistest kompleksharjutustest, mille mõju on igakülgne ja mitmetasandiline. Kuigi kummardusi võib teha ka üksi, on nende sooritamine grupis eriliselt tähenduslik.

Seda liikumist on kasutatud ja kasutatakse tänapäevani idamaades eri vormides inimese energiate ühendamiseks Maa ja Taevaga nende sõnade kõige suuremas, sügavamas ja laiemas tähenduses. Kummardusi tehakse igapäevase elu käigus, nendega läbitakse palverännakute teid, sooritatakse palveid ning viiakse läbi riitusi jumalike pälvimuste saamiseks.

Läänekultuuri inimese jaoks on kummardustreeningul pigem kehasäilituslik ja/või isikliku energiatöö väärtus.
– Bioväli puhastub ja energia maandub, tekitades rahustava keskendunud olemise.
– Keha sirutub toetuspinnalt nii kõrgeks kui saab, liiguvad kõik liigesed ning nendest vabanevad energiablokeeringud.
– Siseorganid saavad masseeritud, vereringe aktiveeritud, lümf õigesti jooksma, ülemise ja alumise kehapoole ning vasaku ja parema ajupoole energiad ühtlustuvad.
– Hingamine muutub sügavamaks, tasakaal läheb paremaks.
– Inimese energia, keha ja meel saavad koos toimimise kogemuse.
– Tundlikumad inimesed hakkavad kummardustreeningu ajal saama sisetunde selginemisel sõnumeid südamesse peitunud küsimuste ja vastuste kohta jne.

Kummardustreeningut võib ja saab teha ka iseseisvalt oma valitud ajal ja ruumis.
Sellel on olemas variatsioonid kergemaks ja raskemaks treeninguks, aga igaüks valib omale alati sobiva stiili ja rütmi. Kummardustreening võib olla väga väljakutseterohke, kui seda sooritada kiiremas tempos pika aja vältel. Aeg-luubis liikumisel on samuti oma keerukus – nimelt tasakaalu hoidmine enne ja peale kükkasendit. Variante teemegi läbi, et oskaksid välja valida endale sobiva kummarduse.